ДЛЯ ВАС,БАТЬКИ

Про зарахування до закладів дошкільної освіти Донецької територіальної громади дітей із числа внутрішньо переміщених осіб

У дітей має бути дитинство. Навіть, під час війни!

Введення в Україні воєнного стану позначається на всіх сферах людського життя. Особливих змін зазнає освітня галузь, зокрема дошкільна.
Незалежно від сьогоднішнього місцезнаходження, діти можуть знову опинитись у своєму дитячому садочку та підготуватись до важливого етапу їхнього життя – школи.
Наразі у закладах дошкільної освіти Донецької громади відновлено освітній процес у форматі дистанційного навчання та розпочато зарахування дітей раннього та дошкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб за місцем тимчасового проживання.
Відповідно до листів Міністерства освіти і науки України №1/3475-22 від 17.03.2022 року, № 1/3845-22 від 02.04.22 року, за погодженням із військово-цивільною адміністрацією, відповідно до розпорядження Донецького селищного голови №20/02-09 від 02.04.2022 р. «Про зарахування до закладів дошкільної освіти Донецької територіальної громади дітей із числа внутрішньо переміщених осіб” відділ освіти запрошує долучитися до освітнього процесу дітей в дошкільні заклади нашої громади.
Зарахування до закладу здійснюється протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування, яка подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини з відповідними документами:
1)Копія про свідоцтво про народження дитини ;
2)Медична довідка, видана відповідно до ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те,що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти
Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

Адаптивність. Варіативність. Довільність. Залученість. Безпечність.

Такий формат освіти дітей дошкільного віку сьогодні вирізняється своїм адаптивним змістом до домашніх умов або умов тимчасового притулку. Важливими чинниками є доступність виконання завдань: організація ігор вдома або поза домом з можливістю залучення і інших членів родини. Також важливою є варіативність у часовому проміжку: запропоновану активність можна організувати протягом дня у довільному порядку, коли зручно та безпечно для дорослих та дітей. Адже ми всі розуміємо, що сьогодні час обмежених ресурсів.

Управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області пропонуються ПОРАДИ для батьків дошкільнят, педагогів та керівників ЗДО щодо організації дистанційного навчання. У добірці містяться різні за тематикою активності для дітей дошкільного віку, а також інструкції щодо використання запропонованого матеріалу.

Шановні батьки,пропонуэмо Вам виконувати завдання разом з дітьми.

Посилання для завантаження матеріалів ? https://drive.google.com/…/13nSIO9uW4FBpNIIrtXx46fTM5Uk… 

 

Розпочинаємо тиждень 21-м випуском дитячого онлайн-садочка НУМО!

Сьогодні на малечу чекає: музична гра та енергійна зарядка; знайомство з літерою «Н»; весела руханка; цікава розповідь про виникнення блискавки та грому; творчий урок зі створення оригамі «Пташечка»;захоплива казка.

НУМО досліджувати світ!

Усі випуски садочка НУМО доступні на платформах Міністерство освіти і науки України та UNICEF Ukraine і за лінком на MEGOGOhttps://megogo.net/ua/view/18037785

Дякуємо за допомогу в розробленні програми Пташеня. Дитячий простір та за партнерську підтримку MEGOGO.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ: «СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ»

Команда Міністерства освіти і науки додає нові матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту», які доцільно використовувати у спілкуванні з дітьми дошкільного віку.

Матеріали містять онлайн-заняття з музики, математики, розвитку мовлення, психологічні поради, важливі нормативно-правові акти та багато корисної інформації щодо поведінки в умовах воєнного стану.

До оновлення долучились ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», цифрове видавництво MCFR, журнал «Дошкільне виховання», педагогічні працівники комунальних і приватних закладів дошкільної освіти. Постійно поповнює нашу скарбничку новими цікавими відеоматеріалами Наталія ШАПОВАЛ – консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Херсона.

Відділ дошкільної освіти МОН України щиро вдячний усім, хто долучається до підтримки дошкілля України в цей нелегкий час воєнного стану.

Запрошуємо зацікавлених надсилати матеріали до відділу дошкільної освіти МОН і ЮНІСЕФ на електронну пошту: domon2010@ukr.net із позначкою: матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту».

Нагадаємо, ЮНІСЕФ та МОН запустили дитячий онлайн-садок НУМО.

НУМО – ПЛАТФОРМА РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНЯТ

Понад 160 порад щодо розвитку дошкільнят, безліч ігор і вправ, якими можна зайняти дітей як вдома, так і в дитсадках – усе це можна знайти на платформі numo.mon.gov.ua, а також у чат-боті НУМО у Viber та Telegram.

Ці ресурси запустили Міністерство освіти і науки України та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Мета сервісів – надати вихователям і батькам інструменти для розвитку в дітей віком 3-6 років необхідних навичок, як-от відповідальність, креативність та безпечна поведінка.

На сайті numo.mon.gov.ua доступна інформація про 16 навичок, важливих для гармонійного розвитку дошкільнят. Серед навичок – сенсорний розвиток, саморегуляція, емоційна компетентність, мовлення тощо. Всього на сайті можна знайти понад 160 порад для гармонійного спілкування з дитиною та її підготовки до школи, а також матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції.

Чат-бот – це віртуальна програма-співрозмовник, яка забезпечує індивідуальний підхід до розвитку кожної дитини. На початку користування чат-ботом батьки заповнюють невелику анкету про дитину, за результатами якої щодня отримують поради, вправи та ігри, які будуть корисні для розвитку їхніх дітей. Поради, які розсилає Numo_bot, формує команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють освітяни й батьки дошкільнят. Зокрема, це дитячий сімейний психолог Світлана Ройз і експерти Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

ЮНІСЕФ також підготували короткі анімаційні ролики із простим поясненням, як вихователям спільно з батьками можна поступово розвивати навички дошкільнят. Переглянути їх можна на Youtube-каналі ЮНІСЕФ за посиланням. У роликах є інформація, зокрема, про навички вибору, самоідентифікації та взаємодії з дітьми.

Цікаві заняття та ігри чекають на малечу. Нумо розвивати навички дошкільнят разом!

Продовжуємо публікувати ПОРАДИ для батьків дошкільнят, педагогів та керівників ЗДО щодо організації дистанційного навчання. У добірці містяться різні за тематикою активності для дітей дошкільного віку, а також інструкції щодо використання запропонованого матеріалу.

 

 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ,

діти яких відвідують

Донецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2

Донецької селищної ради Харківської області

у період адаптивного карантину

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Перш, ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно залишити дитину вдома, звернутися до сімейного лікаря, прийняти міри самоізоляції та обов’язково попередити вихователя групи.

  2. Завжди надавайте вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.

  3. Дотримуйтесь режиму роботи закладу: приводьте дитину до ЗДО своєчасно з 7.00 до 8.00, зберігаючи соціальну дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м., користуючись кольоровими показчиками; забирайте до 17-30 Уникайте скупчення людей в громадських місцях.

  4. Ранковий прийом дітей та передача після закінчення дня здійснюється вихователями на території ЗДО за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення). Вранці та кожні чотири години протягом дня дітям проводиться температурний скринінг. Діти з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками респіраторних захворювань будуть відсторонені.

  5. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину на території закладу повинні бути в захисних масках або респіраторах, з покритими носом та ротом, відповідно до карантинних вимог.

  6. Попередьте вихователя, якщо у вашої дитини можливі алергічні реакції на миючі, дезінфікуючі засоби та антисептики.

  7. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, ґаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо), окрім особистих речей та засобів гігієни: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір.

  8. Надайте вихователеві свій достовірний мобільний номер телефону або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо).

  9. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу, сторінку Вашої групи в Viber, де буде розміщено актуальну інформацію.

  10. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації в телефонному режимі.

  11. Дотримуйтесь режиму обмеженого перебування дитини в громадських місцях. Це є небезпечним для її здоров’я навіть під час послаблення карантину.

Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я дітей! Здоров`я дитини та кожної родини – це головне!

Вдячні за розуміння і підтримку!

Безпека життєдіяльності вашого малюка.do

Памятка-Помічайте-в-дитині-найліпше (1)

dezinformacziya-1